Menu Close

Рефлексотерапія

Всі пацієнти хочуть отримати таке медичне обслуговування, яке одночасно являється і ефективним, і безпечним. Одним із таких методів є рефлексотерапія.

Рефлексотерапія – це метод лікування, що полягає у впливі на функції організму різних за силою, характером і тривалістю подразнення факторів.

З факторів рефлексотерапевтичного впливу для лікування використовують: механічні (класичні акупунктурні голки, точковий масаж, мікроголки), термічні (прогрівання і охолодження), вакуумні (банки, банковий масаж), електричні (вплив електропунктурним апаратом), а також лазерні випромінювання (малопотужним лазером), магнітне поле (магнітофорами, спеціальними апаратами, генеруючими постійні магнітні поля) та ін.

Залежно від виду факторів і методів впливу розрізняють голкорефлексотерапію (акупунктура, голковколювання), прогрівання або припікання біологічно-активних точок, електропунктуру, лазеропунктуру, магнітопунктуру і т.д.

Всі класичні точки зведені в лінії (меридіани, канали), кожна з яких позначається за назвою внутрішніх органів: легенів, товстої кишки, шлунку, селезінки, підшлункової залози, серця, тонкої кишки, перикарда, трьох частин тулуба, жовчного міхура, печінки. Канали, що йдуть від внутрішніх органів, ніби обмінюються інформацією, сигналами, що йдуть з поверхні тіла, і навпаки.

Доведено вплив голкорефлексотерапії на секреторну і моторну функцію шлунку і кишківника, тонус судин, осматичний тиск крові. Голкорефлексотерапія в різні точки ефективна не тільки на сегментарному рівні, але й на рівні загальної реакції організму.

Класична голкорефлексотерапія застосовується як самостійна базова методика, так і в комплексному лікуванні з іншими методами лікування -такими як лазеротерапія, гомеосініатрія (введення в БАТ гомеопатичних препаратів),  аурикулопунктура (вухоголкотерапія). Методики релаксації м`язів дозволяють максимально зменшити призначення хімічних лікувальних препаратів, а в окремих випадках повністю замінити їх методами рефлексотерапії.

У східній медицині немає вузькопрофільності. Вона орієнтована на те, щоб знайти причину і усунути її.