Menu Close

Лікувальний масаж

Лікувальний масаж  є одним із найпопулярніших і найефективніших засобів лікування і попередження різних захворювань. Він з`явився поряд з іншими видами медицини з давніх-давен. Ще в VI столітті до нашої ери  в Китаї були лікувально-гімнастичні школи для підготовки лікарів, де викладали курси масажу. Давні папіруси, написи на пірамідах говорять нам про те, що за 4 тисячі років до н.е. стародавні єгиптяни застосовували масаж з оздоровчою і лікувальною метою. Лікувальний масаж класифікується по-різному, в залежності від захворювання. Це значить, що при різних захворюваннях застосовуються різні методики лікувального масажу.

Як впливає лікувальний масаж на організм людини?

Він благотворно впливає на весь організм, якщо правильно підібрані всі прийоми, методика й дозування. Масаж покращує трофіку тканин, діяльність внутрішніх органів, підсилює рефлекторні зв`язки м`язів, судин. Також він позитивно діє на периферичну нервову систему, може зменшити або припинити біль, покращити провідність нерва, прискорити процес його відновлення при ушкодженні.

Масаж позитивно впливає на стан шкіри і підшкірно-жирової клітковини, нормалізує функції потових і сальних залоз, активізує крово- і лімфообіг, підвищує  тонус м”язів.

Шкіра в людському організмі – це рецептивне поле, тому масаж позитивно впливає не тільки на саму шкіру, її судини і м`язи, а й на центральну нервову систему. Також масаж впливає на дію капілярів шкіри, сприяє розширенню і розкриттю резервних капілярів.

Внаслідок цього не тільки ділянка, що масажується, але й окремі органи від цієї ділянки краще постачаються кров`ю, збільшується газообмін між тканинами і кров`ю.

Масаж позитивно діє на кровообіг організму. Покращує прохідність крові по артеріях, циркуляцію лімфи, прискорює відтік крові по венах. Під впливом масажу проходить безперешкодне спорожнювання лімфатичних судин.

Використання масажу підвищує еластичність м`язевих волокон, сповільнює їх атрофію і знижує гіпотрофію, сприяє покращенню їх скорочувальних функцій. Ще масаж збільшує приплив кисню до м`язів, у зв`язку з чим підвищується їх працездатність.

Відомо також вплив масажу на загальний обмін речовин, який прискорює ріст еритроцитів у крові і підвищує гемоглобін.

Масажні сеанси є різні: лікувальний масаж; масаж спини і комірцевої зони – 30 хвилин; загальний масаж (спина, руки, ноги, шия) – 60 хвилин; загальний масаж (спина, руки, ноги, шия, голова, живіт) – 90 хвилин; медовий, антицелюлітний.